Політика

НАК заявив про проблеми в імпорті газу з Угорщини

Газ

Угорсько-український маршрут став найзатребуванішим для імпорту газу в Україну, але через новий контракт він може повністю зупинитися.

Підписання нового газового контракту Угорщини з Газпромом створить проблеми з імпортом газу з Угорщини в Україну і його зберіганням. Про це заявили в компанії Оператор ГТС України у відповідь на запит УНН.

“Без транзиту через Україну в Угорщину і далі, в інші країни, ця взаємовигідна співпраця – під питанням. І тоді постраждають обидві сторони. Можливості здійснення імпорту з Угорщини в Україну, зберігання газу в українських ПСГ угорськими компаніями будуть значно ускладнені без наявності фізичного потоку в напрямку Україна-Угорщина. Тобто втрати понесе не тільки Україна”, – йдеться у відповіді.

Читайте також:  У США назвали причину перемоги талібів в Афганістані

У компанії також підкреслили, що на сьогодні “саме угорсько-український маршрут став найбільш затребуваним для імпорту природного газу в Україну”.

У свою чергу, директор з інтегрованих комунікацій НАК Нафтогаз Максим Білявський заявив Радіо Свобода, що газовий контракт Угорщини і Росії призведе до зниження прокачування та збільшення витрат на транспортування газу через територію України. Це призведе до необхідності збільшити кількість агрегатів для підтримання належного тиску в системі.

Білявський відзначив, що щорічні витрати газу виростуть приблизно на 50 млн кубометрів. “Дуже легко розрахувати, скільки це буде в грошовому еквіваленті”, – додав він.