Технології

Amazon Astro: домашній робот з розумним дисплеєм за $ 1000

Amazon Astro

Компанія Amazon представила домашнього робота Astro з підтримкою голосового асистента Alexa і рухомим шасі. Новинка вміє вільно переміщатися по будинку і виконувати ряд корисних функцій. Взаємодіяти з пристроєм можна як голосом, так і за допомогою зручного сенсорного дисплея.

Зовні новинка нагадує гібрид традиційного ручного пилососа і комп’ютерного монітора. За запевненням Amazon, пристрій вміє складати карту приміщення завдяки наявності ряду датчиків і 12-мегапіксельної камери-перископу з висотою підйому до 106 сантиметрів. Він здатний розпізнавати обличчя і дублювати функції фірмового смарт-дисплея: відтворювати музику, надавати інформацію про погоду і відповідати на питання.

Читайте також:  Випущений найдоступніший розумний телевізор realme

Amazon Astro також можна використовувати для здійснення відеодзвінків, при цьому робот здатний відстежувати положення користувача і переміщатися за ним. За відсутності власника домашній помічник буде постійно моніторити приміщення і відправляти повідомлення про різні події.

Amazon Astro

Висота новинки становить близько 61 сантиметра, а вага — 9 кілограмів. Його 30,5-сантиметрові колеса здатні долати пороги і килимові покриття. Максимальна швидкість переміщення пристрою становить 1 метр в секунду. Як зазначає Amazon, робот отримав відразу п’ять двигунів, що відповідають за рух коліс, а також регулювання положення камери і екрану.

Amazon Astro

Діагональ дисплея робота-помічника становить 10 дюймів. На лицьовій панелі виробник розмістив ряд датчиків, включаючи 5-мегапіксельну камеру для відеодзвінків. Щоб трохи “олюднити” гаджет, розробники створили набір анімацій у формі очей, які майже постійно відображаються на екрані.

Читайте також:  Названо ключові характеристики флагманської відеокарти Intel Arc

Amazon Astro

На задній частині корпусу у Astro є невелика багажна зона для підстаканника або кошика, на яку можна встановити до двох кілограмів вантажу. Автономність новинки становить близько двох годин, а повна зарядка здійснюється приблизно за 45 хвилин. На старті продажів робот буде доступний за ціною $ 999,99, але надалі подорожчає до $1449.