Суспільство

МОЗ назвало терміни надходження в регіони інноваційних COVID-ліків

Ліки від коронавірусу зі США

Препарати можна призначати пацієнтам з COVID, які не потребують кисню, але належать до групи високого ризику тяжкого перебігу хвороби.

До кінця поточного тижня кожна область України отримає американські інноваційні ліки від коронавірусу Бамланівімаб (Bamlanivimab) і Етесевімаб (Etesevimab). Про це, повідомив заступник голови МОЗ Олександр Комаріда у Facebook.

“До кінця цього тижня бамланівімаб і етесевімаб повинні доїхати до кожної області. Як ними користуватися – прописано в оновленому протоколі лікування ковіду”, – написав чиновник і додав, що ці препарати можна призначати пацієнтам з COVID, які не потребують кисню, але належать до групи високого ризику тяжкого перебігу хвороби.

Читайте також:  В Україні максимальний з травня приріст COVID

Також Комаріда зазначив, що днями Європейська комісія підписала контракт на поставку згаданих препаратів і рамкову угоду про спільні закупівлі з фармацевтичною компанією-виробником.

Нагадаємо, ліки Bamlanivimab і Etesevimab були доставлені в Україну 4 вересня за сприяння посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief.