Технології

Google вирішить проблему оновлень Android

Android

Нещодавно компанія Google оголосила про новий проект Android. Він спростить вендорам випуск апдейтів для їх пристроїв. Розбираємося, як і коли це буде реалізовано.

Що зробили в Google?

Зміни торкнуться ядра системи. Традиційно операційка поширювалася через так звану модель відгалужень – це коли ядро Linux зазнає ряд змін і модифікацій на кожному етапі оновлення.

Спочатку Google вносить в нього кілька перетворень, необхідних для роботи Android і сумісності зі смартфонами. Потім постачальники чіпів, такі як Qualcomm і MediaTek, створюють власні версії ядра для взаємодії з кожним поколінням процесорів. В результаті телефон отримує окрему версію “зеленого робота”, оптимізовану для конкретного заліза.

Читайте також:  iPhone 13: перші тести продуктивності і автономності

Android

Така фрагментація серйозно ускладнює випуск оновлень і виправлення помилок ОС. Шлях з верхніх рівнів до кінцевого користувача дуже довгий. Google скоротить його за допомогою Generic Kernel Image (GKI). З цією технологією Android перейде на іншу модель, де модифікувати ядро для апдейта досить один раз.

“Значний прорив полягає в тому, щоб вивести весь код, оптимізований для специфічного заліза, із загального ядра в модулі Постачальника. Особливо важливо мати стабільний інтерфейс між цими модулями і базовим ядром, щоб вони могли поставлятися асинхронно”

Тодд Кьос
інженер-програміст Google

Цей інтерфейс називається kernel Module Interface. Впровадивши його і пакет Generic Kernel Image, виробники гаджетів і чіпів зможуть безпосередньо вносити потрібні зміни в ядро.

Читайте також:  Користувачі «потролили» Apple за рекламу в стилі Xiaomi

Android

Що це дасть користувачам?

По-перше, система буде швидше і стабільніше оновлюватися. Адже вендори витратять менше часу і зусиль на розробку і поширення апдейтів. Раніше Google вже оптимізувала процес за допомогою Project Treble, який дозволив оновлювати сам Android і оболонку виробника незалежно один від одного.

Крім того, в майбутньому Generic Kernel Image зможе поширюватися в якості модуля Project Mainline. Це дозволить патчити ядро прямо через Play Market. “Корпорація добра” заявляє, що разом з іншими змінами це стане великою підмогою для п’ятирічної підтримки смартфонів. Швидше за все, поки що мова про фірмові Google Pixel. Але в перспективі технології доберуться і до інших апаратів.

Читайте також:  Розумний шолом проводить ранню діагностику інсульту

Коли це реалізують?

За словами фахівців Google, впровадження таких ґрунтовних нововведень в систему – процес багаторічний. Конкретна дата завершення робіт не уточнюється. Але відомо, що Pixel 6 стане першим Android-пристроєм з GKI і оновленим ядром Linux. Після нього концепція буде поступово поширюватися на інші пристрої під управлінням ОС Android 12 і новіше.