Авто

Ford побудує чотири нових заводи і вкладе 7 млрд доларів у виробництво електрокарів

Виробництво Ford F-150 Lightning

Ford планує зробити рішучий крок у бік електрифікації. Американська компанія і її головний постачальник акумуляторних осередків, південнокорейська SK Innovation, організували спільне підприємство BlueOvalSK, яке побудує в США відразу чотири заводи: три для виробництва батарей і один для складання електричних пікапів. Завдяки новим підприємствам Ford розраховує випускати більше мільйона “зелених” автомобілів на рік починаючи з 2025 року.

Інвестиції від Ford складуть рекордні для автовиробника сім мільярдів доларів, від SK Innovation – ще 4,4 мільярда: таким чином, загальна сума вкладень складе 11,4 мільярда доларів. Спільно з корейцями Ford побудує два підприємства з виробництва акумуляторів в штаті Кентуккі і одне в Теннесі.

Завдяки їм обсяг вироблених Ford в США батарей зросте до 129 гігават-годин на рік. Крім цього, в Теннесі з’явиться окремий завод, з конвеєра якого будуть сходити виключно електричні пікапи.

“Індустрія швидко рухається в бік електрифікації. І ті, хто не встигає, назавжди залишаться позаду», – сказав в інтерв’ю The New York Times виконавчий голова Ford Вільям Клей Форд молодший.

Дві фабрики недалеко від Луїсвілля, найбільшого міста Кентуккі, створять п’ять тисяч робочих місць і обійдуться BlueOvalSK в 5,8 мільярдів доларів. Там налагодять виробництво акумуляторів, які будуть відправляти на різні північноамериканські заводи марок Ford і Lincoln. Місце вибрано невипадково: Ford вже має два заводи в регіоні, на яких трудяться 13 тисяч працівників.

Рендер майбутнього комплексу Blue Oval City

Рендер майбутнього комплексу Blue Oval City

Що стосується підприємств в Теннесі, то їх побудують в містечку Стентон, на північний схід від Мемфіса. “Мегакампус«з двох заводів вартістю 5,6 мільярда доларів отримає назву Blue Oval City (“Місто блакитного овалу”), займе площу понад 15,5 квадратних кілометра і забезпечить роботою шість тисяч осіб.

Крім виробничих майданчиків, на території гігантського комплексу організують переробку відслужили батарей. Цілком ймовірно, з конвеєра заводу по збірці пікапів будуть сходити F-150 Lightning, який зарезервували вже більше 150 тисяч чоловік, і новий електричний пікап F-серії, проте поки Ford не розкриває деталей.