Авто

Експерти підрахували економічну вигоду володіння електрокаром

Електромобіль

Представники Аргоннської національної лабораторії при Міністерстві енергетики США опублікували цікаві дані щодо економічності електрокарів.

За їх словами, в довгостроковій перспективі володіння подібною машиною виявляється помітно вигідніше в порівнянні з бензиновими аналогами.

Чим довше людина володіє автомобілем, тим вище витрати на ремонт і обслуговування. За підрахунками експертів, в результаті цей показник для бензинової або дизельної машини може доходити до $25 000.

У той же час для електрокарів довгострокові витрати значно нижче. Так, у електрокарів менше деталей для обслуговування, оскільки їм не потрібні кисневі датчики, свічки запалювання, моторне масло або ремені ГРМ.

Читайте також:  Дизайнер оригінального Lamborghini Countach "не схвалив" відроджену модель

В ході підрахунків з’ясувалося, що всі ці змінні дозволяють власнику електромобіля заощадити близько 40% грошей в ході планового обслуговування.

Крім того, велика економія досягається за рахунок відмови від бензину, оскільки електрика просто-напросто дешевше. Це означає, що навіть якщо початковий цінник на електричну машину вище, з часом вона все ж виявиться більш вигідним вкладенням.

Автори не вказують терміни, для яких проводилися розрахунки. Відзначається, що чимале значення має пробіг, тому точних даних по моделях і брендам дослідники не надали.