Технології

Новий літій-вуглецевий акумулятор для мопеда заряджається за 90 секунд

літій-вуглецевий акумулятор

Інженери з Німеччини створили акумулятор для мопедів, що підтримує надшвидку зарядку. Повідомляється, що нова літій-вуглецева батарея може повністю зарядитися всього за 90 секунд у розетки.

Літій-вуглецевий акумулятор нового типу став результатом співпраці німецьких компаній Mahle і Allotrope Energy. Виробники заявляють, що вдалося перевершити результати всіх випущених на ринок батарей, а час зарядки не перевищує час заправки звичайних мопедів на бензині.

Читайте також:  Покриття з рідкого металу надійно захищає від вірусів

При цьому залишаються всі переваги електродвигунів, включаючи нульові викиди і більш низьку вартість електрики в порівнянні з ціною на паливо.

В даний час інженерам вдалося реалізувати задумане в рамках прототипу невеликої ємності. Акумулятор на 500 Вт/год може бути встановлений в електромопед з автономністю до 40 км, чого достатньо для поїздок по місту.

Крім того, завдяки швидкісній зарядці за 90 секунд перед економічним видом транспорту відкриваються більш широкі можливості. Якщо порівнювати з аналогами, встановленими на існуючих електробайках, то на повну зарядку сьогодні потрібно не менше 30 хвилин.

Усередині акумулятора розташувався високошвидкісний анод з літій-іонної батарейки, що поєднується з катодом з суперконденсатора, розділеним органічним електролітом.

Читайте також:  Популярність нової iOS виявилася нижчою, ніж в минулому році

В результаті вдалося досягти швидкості зарядки в 20 кВтг. Цього більше ніж достатньо для невеликих легких електричних мопедів. Не менш важлива відмова від рідкоземельних елементів, що дозволило зробити батарею не тільки швидкозаряджається, але і дешевою у виробництві.