Авто

Mercedes-Benz затримає поставки нових автомобілів більш ніж на рік

EQS 53 4Matic+ © Mercedes-AMG

Глобальна нестача мікросхем продовжує чинити негативний вплив на виробничий графік підприємств автомобільної промисловості. У перші кілька місяців 2021 року автовиробники у всіх країнах світу почали відчувати гострий дефіцит чіпів, а заводи один за іншим зупиняли виробництво на різні терміни.

Черговою жертвою кризи став Daimler: глава концерну оголосив про те, що Mercedes-Benz змусить покупців чекати свої автомобілі більше року.

Читайте також:  Експерти назвали нові автомобілі з самими зручними сидіннями

Керівник Mercedes-Benz Ола Калленіус повідомив виданню Reuters про те, що через глобальний дефіцит мікроелектроніки марка змушена серйозно збільшити термін очікування замовлених клієнтами автомобілів.

“Попит на Mercedes-Benz величезний і в той же час, на жаль, існують серйозні обмеження. Для окремих моделей час очікування більше, ніж хотілося б — в деяких випадках більше року», — сказав він. За словами Калленіуса, нестача мікросхем навряд чи завершиться до 2023 року.

За оцінками аналітиків, галузі потрібно ще як мінімум 15-20 місяців, щоб подолати дефіцит напівпровідників, хоча в наступному році його вплив на виробництво має бути вже менш серйозним.

Читайте також:  Дощ знижує ефективність електронних систем безпеки автомобілів

“Постачальники мікроелектроніки посилаються на структурні проблеми з попитом”, — розповідав на Мюнхенському автосалоні глава Mercedes-Benz. Ситуація збережеться в 2022 році, але може стати менш напруженою в 2023 році, зазначав топ-менеджер.

З ним згоден і глава концерну Volkswagen Герберт Дісс, який вважає, що в найближчі місяці і навіть роки ситуація з дефіцитом мікроелектроніки не нормалізується, оскільки напівпровідники як і раніше користуються величезним попитом по всьому світу і потреба в них буде тільки зростати.