Технології

Рекордно біла фарба здатна замінити кондиціонери

Фарба

Дослідники з Університету Пердью запатентували білу фарбу з рекордним коефіцієнтом відбиття. Вона здатна поліпшити енергоефективність будинків, знизивши необхідність в кондиціонуванні і, як наслідок, споживанні енергії.

Крім неймовірних показників відображення на рівні 98,1%, фарба виділяє інфрачервоне тепло, що знижує температуру поверхні в порівнянні з навколишнім середовищем. Дослідники запевняють, що завдяки потужності охолодження 10 кВт на 93 м2 даху, в деяких випадках домовласники зможуть відмовитися від установки кондиціонерів, які споживають багато енергії.

Вчені пояснюють, що у продажу можна знайти фарби з коефіцієнтом відбиття до 90%, але вони не здатні охолоджувати поверхні. При розробці відповідної хімічної сполуки прориву вдалося досягти за рахунок додавання сульфату барію.

Читайте також:  Японці придумали незвичайний спосіб боротися з перекупниками PlayStation 5

Зазвичай його використовують у виробництві косметики, але в цьому випадку речовина забезпечила розсіювання більшої кількості світлового спектру, ефективно відбиваючи сонячне світло.

Винахідники вже ліцензували нову фарбу і готуються до масових поставок в магазини. Для цього уклали контракт з великим виробником, що сприятиме появі високотехнологічної фарби в торгових мережах по всьому світу. Вчені планують внести чималу лепту в зниження споживання електрики на планеті, зменшивши таким чином викиди в навколишнє середовище.