Технології

Надтихий електролітак Airbus в стилі Бетмена [ВІДЕО]

Airbus

Представники компанії показали концепт електричного літака з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL). NextGen виглядає вкрай ефектно, а повнорозмірний прототип обіцяють представити вже в 2023 році.

Конструкція NextGen передбачає вертикальний зліт і посадку за допомогою шести масивних пропелерів з високою підйомною силою. Додаткова потужність забезпечується двома несучими гвинтами в задній частині V-образного хвоста.

Передбачається, що переміщення в горизонтальній площі буде забезпечуватися за рахунок нахилу саме цих роторів.

Читайте також:  Слух: Apple працює відразу над двома складними iPhone

Судячи з усього, дальність не особливо хвилює інженерів Airbus: цей показник знаходиться на рівні 80 км, що поступається багатьом потенційним конкурентам.

Крейсерська швидкість буде досягати 120 км / год, а всередині помістяться всього чотири людини разом з пілотом. Можливо, в планах у розробників є й інші транспортні засоби з більш вражаючою автономністю, але поки про це нічого не відомо.

Особливу увагу Airbus приділяє шумовому фактору. Незважаючи на те що електролітаки з вертикальним зльотом набагато тихіше вертольотів, вони залишаються занадто гучними для звичайних міст.

Представники компанії стверджують, що NextGen буде створювати рівень шуму нижче 70 дБ під час приземлення, що відповідає гучності звичайного пилососа. Очікується, що NextGen зможе літати вже в 2023 році, а сертифікація завершиться до 2025-го.