Авто

Новий Toyota Prius може стати водневим

Toyota Prius

Toyota Prius готується до зміни покоління через шість років на конвеєрі, повідомляє японське видання BestCarWeb. За його даними, “п’ятий” Prius з’явиться на домашньому ринку в Японії до кінця 2022 року і збереже бензоелектричну силову установку. Однак крім цього Toyota готує щось незвичайне, повідомляють інсайдери: з часом в гаму моделі додадуть установку з двигуном внутрішнього згоряння, що працює на водні.

Для Toyota це буде вже не перший автомобіль з водневим ДВС. У квітні японці представили Corolla Sport з експериментальним двигуном: тоді інженери «пересадили» хетчбеку 1,6-літровий турбомотор від GR Yaris з новою системою уприскування і паливопроводом. Замість бензину він використовує стиснутий водень, який запалюється з високою швидкістю.

При перекладі на водень збереглося звучання і характерні вібрації ДВС, а шкідливі викиди значно скоротилися. Але все ж вони не нульові: на відміну від повністю «чистих» автомобілів на паливних елементах (як, наприклад, седан Toyota Mirai), вихлопом яких є вода, машини з таким агрегатом виділяють невелику кількість діоксиду вуглецю і оксиду азоту.

Згідно з даними від BestCarWeb, мотор, використаний в Corolla, дістанеться і майбутньому Prius в складі плагін-гібридної силової установки. Однак компанія не відразу почне оснащувати незвичайним мотором серійний автомобіль: така версія може увійти в лінійку тільки до 2025 року. Сама Toyota поки не розкриває ні дату дебюту Prius п’ятої генерації, ні подробиць про модель.

Читайте також:  Porsche почала друкувати сидіння на 3D-принтері

У травні Toyota Corolla Sport стала першим повністю водневим автомобілем, який подолав 24-годинну гонку. Щоб дістатися до фінішу в заїзді серії Super Taikyu, «Короллі» знадобилося 35 дозаправок. Для порівняння, її бензинові суперники обмежилися в середньому 20 піт-стопами.