Суспільство

Розраховано пік четвертої хвилі COVID-19 в Україні

COVID-19

Протягом четвертої хвилі пандемії очікується нижчий рівень кількості нових захворювань і смертності при високому рівні вакцинації.

Прогнозування динаміки розвитку четвертої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19 в Україні на 200 днів вперед показало, що вона перебуває на стадії зростання. Про це свідчать дані дослідження КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб.

Зазначено, що нова хвиля, викликана штамом Дельта, може бути швидкою, але коротшою за попередні.

Читайте також:  В Україні приріст COVID скоротився до 20,7 тисяч

“Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу. Вгасання четвертої хвилі очікується в кінці 2021 року. Істотним чинником такого ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів – з початку вересня”, – йдеться в дослідженні.

Вчені відзначають, що протягом останніх 20 років мав місце циклічний характер пандемій важкого гострого респіраторного синдрому, свинячого грипу, Ебола і COVID-19 – з періодом у п’ять-шість років.

Із застосуванням методів технічного аналізу великих даних виявлено також циклічний характер перебігу чотирьох хвиль пандемічного процесу COVID-19 на часовому відрізку: січень 2020 – вересень 2021 року.

Читайте також:  В Україні п'ять областей перейшли до помаранчевої зони

“Отримані результати вказують на значно нижчий рівень кількості нових захворювань і смертності протягом поточної четвертої хвилі пандемічного процесу, в порівнянні з другою і третьою хвилями, у країнах, що характеризуються високим відсотком вакцинованого населення”, – відзначають вчені.