Авто

Підраховано, скільки грошей світовий автопром втратить через дефіцит чіпів

Ford

Втрати автовиробників по всьому світу через дефіцит електронних компонентів складуть близько 210 мільярдів доларів в 2021 році. Такий прогноз дали фахівці консалтингової фірми AlixPartners, які в травні озвучували суму в 110 мільярдів, а в січні – в 60,6 мільярда. Однак криза, що змушує компанії закривати заводи і коригувати плани, затягнулася: налагодити поставки багато хто сподівається не раніше ніж в наступному році.

За словами глави AlixPartners з автопрому Марка Вейкфілда, причиною різкого погіршення прогнозу стали локдауни через спалах COVID-19 в Малайзії і проблеми в інших країнах, які продовжують негативно впливати на ситуацію з чіпами.

Що стосується кількості автомобілів, то в 2021 році буде недовипущено 7,7 мільйонів екземплярів, підрахували експерти. Для порівняння, у травні йшлося про 3,9 мільйони. Схожий прогноз дали в аналітики Boston Consulting Group: на їхню думку, через дефіцит світ «втратить» за рік від семи до дев’яти мільйонів машин.

По всьому світу автовиробники звітували про скорочення доходів через виробничі складнощі. Повідомлялося, що Ford скоротив обсяг виробництва на 700 тисяч автомобілів, концерн Stellantis не випустив 600 тисяч машин, а група Renault – 415 тисяч.

Читайте також:  Дефіцит мікрочіпів вдарив по автовиробникам сильніше, ніж пандемія коронавірусу

Частково втрати компенсуються високим споживчим попитом і рекордними цінами, які дозволив встановити дефіцит. Деякі бренди мають намір штучно підтримувати брак, коли виробництво прийде в норму: наприклад, BMW і Daimler сподіваються за рахунок цього підтримувати високу вартість і більш «люксовий» імідж автомобілів.