Авто

Екс-глава компанії Nissan назвав її «нудною і посередньою»

Гон

Колишній глава Nissan Карлос Гон виступив з різкою критикою нинішнього стану справ і іміджу компанії. В інтерв’ю американському каналу Fox Business, яке Гон використовував у тому числі для просування своєї книги Broken Alliances («розірвані альянси»), екс-директор назвав Nissan «нудним і посереднім».

За його словами, обрана політика пустила компанію під укіс і перекреслила довгі роки роботи, повернувши Nissan до Положення кінця 90-х років.

В ході інтерв’ю Гон знову розповів про своє бачення причини свого арешту і звільнення з поста глави Nissan і Renault в 2018 році. За його словами, топ-менеджерам Nissan не сподобалася його ідея налагодження тісніших відносин в рамках Альянсу, так як вони бажали більшої автономії. За допомогою японських чиновників вони сфальсифікували проти нього справу про махінації з фінансами, впевнений Гон.

Читайте також:  Mazda відправить у відставку маленький кросовер

“На жаль, після 19 років роботи Nissan повернувся до того, що було в 1999 році: тоді він був нудною і посередньою компанією, яка намагалася знайти своє місце в автомобільній промисловості”, – сказав Гон. Екс-глава ж намагався створити систему, в якій Nissan був би частиною чогось абсолютно нового та інноваційного.

Японська влада і деякі керівники вважали, що при більш тісних зв’язках всередині Альянсу пропаде баланс, і Renault почне домінувати. Французький уряд дійсно робив кроки, щоб Renault отримав більшу вагу в союзі, додав Гон.

Крім цього, Гон згадав обставини своєї втечі з Японії в Ліван в кінці 2019 року. Він пояснив, що настільки зневірився спостерігати за суддями і прокурорами, що зважився втекти з країни. При цьому в Японії залишився колишній член ради директорів Nissan Грег Келлі, який все ще знаходиться під судом за звинуваченням у допомозі Гону в приховуванні реального розміру доходів у звітах для Токійської біржі.