Авто

Volvo відмовиться від натуральної шкіри в салонах електромобілів

Volvo

Компанія компанія Volvo вирішила повністю відмовитися від використання натуральної шкіри-але поки тільки в інтер’єрах електромобілів.

Бажання скоріше перейти на матеріали вторинної переробки пояснюється і морально-етичними принципами, і прагненням знизити вуглецевий слід. Адже сьогодні на тваринництво припадає 14 відсотків викидів парникових газів, а розширення пасовищ становить загрозу для лісів і призводить до втрати біорізноманіття.

За планом, до 2025 року в нових автомобілях Volvo буде 25 відсотків матеріалів, що складаються з переробленої та біологічної сировини. Процес переходу до економіки замкнутого циклу завершиться до 2040-го.

Читайте також:  General Motors перестав випускати найпотужніший двигун в історії концерну

Volvo

За десять років до цього всі автомобілі марки перейдуть на електрику, і в них, зрозуміло, не буде ніякої натуральної шкіри.

В якості альтернативи запропонують оббивку з етично виробленої сумішевої вовни і матеріали на основі органічної сировини. Один з них називається Нордіко, і розроблений самою Вольво.

Це суміш із синтетичного текстилю, отриманого шляхом переробки пластикових пляшок; біоматеріалів з екологічно чистих лісів Швеції та Фінляндії; а також коркового дерева — відходів виноробства. Нордіко з’явиться в машинах Вольво в найближчі роки.

Все це більшою мірою стосується електромобілів, тоді як інтер’єри машин з паливними двигунами як і раніше будуть обшивати шкірою. І не аби який, а виготовленої на шотландській фабриці міст греблі. До слова , таку ж шкіру можна знайти в салоні McLarenGT, купе Каллум 25 від R-Reforged, кросовера Стелс Лістера і репліки Бентлі.