Суспільство

Гендиректор Moderna зробив прогноз щодо закінчення пандемії

COVID-19

Протягом року людство напрацює колективний імунітет. Щеплення будуть доступні всім, а ті, хто не захоче вакцинуватися, набуде імунітету, перехворівши.

Пандемія коронавірусу може закінчитися через рік. Такий прогноз зробив генеральний директор компанії Moderna Стефан Бансель, повідомляє в четвер, 23 вересня, Reuters.

“Якщо подивитися на загальнопромислове розширення виробничих потужностей за останні шість місяців, то до середини наступного року має бути доступна достатня кількість доз, щоб кожен житель Землі міг пройти вакцинацію. Вакцинація також буде можлива в необхідному обсязі”, – заявив гендиректор Moderna.

Читайте також:  В Україні за добу ще півтисячі жертв COVID-19

Він зазначив, що скоро вакцинація буде доступна навіть для немовлят.

“Ті, хто не робить щеплення, будуть імунізуватися природним шляхом, тому що штам Дельта дуже заразний. Таким чином, ми опинимося в ситуації, схожій на ситуацію з грипом. Ви можете або зробити щеплення і добре перезимувати. Або не робити його і ризикувати захворіти і, можливо, навіть потрапити в лікарню”, – додав Бансель.

На питання, чи означає це повернення до нормального життя в другій половині наступного року, він сказав: “З сьогоднішнього дня – через рік, я вважаю”.

Крім того, Бансель очікує, що уряди країн схвалять повторні щеплення для вже вакцинованих людей, тому що пацієнти з групи ризику, які були щеплені минулої осені, безсумнівно потребують повторної вакцинації.