Технології

Apple: iPhone може виявляти депресію і тривогу користувача

Iphone Pro

Apple працює над технологіями для діагностики депресії, тривоги та зниження когнітивних здібностей. За запевненнями компанії, відстежувати наявність цих симптомів може iPhone, який збирає дані про фізичну активність, режим сну та інші показники з програми «Здоров’я».

Для розвитку напрямку компанія має намір проводити закриті дослідження. Так, Каліфорнійський університет планує відстежувати дані 3000 добровольців, а компанія Biogen набере приблизно 20 000 чоловік для участі в дослідженні, близько половини з яких матимуть ризики когнітивних порушень. Відомо, що ці відхилення можуть бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

Apple

Дані, які можуть бути використані в рамках досліджень, включають аналіз виразів облич учасників, манери розмови, темпу і частоти прогулянок, режиму сну, а також частоти серцевих скорочень і дихання. Також стало відомо, що для більш глибокого розуміння стану людини можуть використовуватися навіть дані про швидкість набору тексту, частоти помилок і зміст того, що людина друкує.

Читайте також:  Павло Дуров звинуватив Apple і Google в стеженні і цензурі

В Apple відзначають, що дослідження в цьому напрямку поки знаходяться на ранній стадії. Для точної діагностики конкретних станів фахівцям необхідно створити ряд алгоритмів, заснованих на моделях використання смартфона людиною, яка перебуває в депресії або тривожному стані.