Технології

iPhone 13: перші тести продуктивності і автономності

iPhone

Після зняття ембарго на огляди iPhone 13 в мережі з’явилися десятки матеріалів, присвячених новим флагманам Apple. Ключовими характеристиками, які зацікавили блогерів, стали автономність і приріст продуктивності смартфонів в порівнянні з торішньою серією.

“Бюджетний” iPhone 13 mini зазнав незначних змін в дизайні порівняно з попередником: гаджет став трохи товщі, через що до нього не підходять чохли від моделі 2020 року. Крім того, змінилося розташування об’єктивів основної камери і на 20% зменшилася площа вирізу на дисплеї, в якому розміщуються датчики FaceID і фронтальна камера.

Читайте також:  З App Store і Google Play видалили майже мільйон додатків

Використання флагманського чіпа Apple A15 Bionic позитивно вплинуло на продуктивність самого компактного в серії смартфона. Крім того, на 1,5 години збільшився час його автономної роботи — до 17 годин в режимі відтворення відео. При цьому блогери висловили побоювання, що активним користувачам може не вистачити заряду АКБ на весь день. Для моделі Pro Max заявлена цифра в 28 годин “кіномарафону”.

iPhone 13 Pro, за словами редактора The Verge Дітера Бона, при інтенсивній експлуатації (запис 4K-відео, максимальна яскравість дисплея) протримався з 7:00 до 23:00, зберігши ще 20% заряду акумулятора.

Apple

Порівняння автономності Apple iPhone 13 з конкурентами за результатами комплексного п’ятигодинного тесту. У червоному полі-залишок заряду акумулятора по завершенні випробувань

По частині дизайну для базової версії iPhone 13 справедливі всі ті ж зміни, що і для моделі mini. При цьому автономність гаджета збільшилася вже на 2,5 години в порівнянні з iPhone 12. При стандартному використанні заряду батареї, судячи з перших оглядів, смартфону вистачить на два дні роботи.

Читайте також:  Технічні характеристики та дизайн Microsoft Surface Go 3 злили в мережу

Однією з головних фішок моделей iPhone 13 Pro і Pro Max журналісти Wired назвали появу технології адаптивної частоти оновлення дисплея ProMotion. Її впровадження означає більш плавну анімацію при порівняно низькому енергоспоживанні — до 120 Гц екран розганяється тільки в потрібні моменти. В огляді CNN також відзначається збільшення яскравості екрану базових моделей.

Крім того, в Pro-модифікаціях розблоковано додаткове ядро графічного процесора, хоча в стандартних сценаріях використання смартфона помітити це майже неможливо. Найбільш актуальним ця зміна буде для мобільних геймерів.

Apple

Зліва направо: iPhone 13 Pro Max, iPhone 13, iPhone 12 Pro, Snapdragon 888+

В ході оглядів нові смартфони Apple неодноразово тестувалися в Geekbench. Всі представники лінійки, включаючи iPhone 13 mini, набрали практично однакову кількість балів, випередивши iPhone 12 Pro і перевершивши флагманський чіп Qualcomm Snapdragon 888+.

Читайте також:  Рекордно біла фарба здатна замінити кондиціонери

Ще однією ключовою відмінністю iPhone 13 Pro і Pro Max від базових моделей стала функціональність і кількість датчиків основної камери, про можливості якої ми розповімо в окремій новини. Нарешті, автори оглядів відзначають, що в лінійці Pro в кращу сторону змінилася якість звучання стереодинаміків.