Суспільство

Хворих COVID-19 в Україні значно більше – експерт

Covid-19

В Україні стала різко зростати кількість інфікованих коронавірусною інфекцією, збільшилася кількість госпіталізацій.

Головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький вважає, що офіційна статистика коронавірусних заражень в Україні не відповідає дійсності. Медик впевнений, що інфікованих в країні набагато більше, ніж про те говорять офіційні цифри. Про це, повідомляє Telegraf.

“Якщо офіційні дані Міністерства охорони здоров’я кажуть про п’ять випадків зараження щодня, насправді, таких може бути в десять разів більше”, – заявив фахівець.

Читайте також:  Дві дози COVID-вакцини отримали 5 млн українців

“Після вихідних лабораторії почали робити більше тестів і моментально кількість нових випадків зросла до п’яти тисяч і більше в день. Неофіційно цифра може досягати і до 50 тисяч нових пацієнтів на добу. Ми розуміємо, що госпіталізують близько 5% людей від тих, які заразилися. Тому якщо у нас тисячу осіб госпіталізували – мінімум 20 тисяч осіб повинні були захворіти напередодні. Тому що не може з двох тисяч половина людей лягти в лікарню”.

Він же зазначив, що потрапляння в “жовту” зону було прогнозованим, оскільки кількість нових випадків стрімко зростає і “необхідно обмежувати кількість контактів”.

Читайте також:  У МОЗ заявили про контроль вакцинації в школах

За прогнозом медика, при збереженні темпів захворюваності на рівні близько шести тисяч нових випадків через 10-12 днів кількість госпіталізованих в Україні на добу може перевищити дві тисячі осіб, а смертність може дійти до 200 пацієнтів на день.