Технології

В iOS 15 знайшли вразливість для доступу до чужого смартфону [ВІДЕО]

iOS 15

Практично відразу після релізу нової прошивки IT-фахівець Хосе Родрігес виявив «дірку» в її захисті. За допомогою декількох нехитрих маніпуляцій він зміг частково обійти блокування екрану iPhone, і скопіювати деякі файли на інший гаджет.

За словами автора відео, експлойт працює з пристроями під управлінням iOS 15 і iOS 14.8. Використовуючи Siri, ентузіаст включив функцію VoiceOver, перейшов до додатка “замітки” і за допомогою декількох дій зміг отримати доступ до зберігаються в ньому записів, не захищеним паролем.

Читайте також:  Процесори Intel 12-го покоління будуть набагато дорожче попередників

Цю інформацію, що включає кілька файлів, він відправив за допомогою iMessage на інший iPhone, зателефонувавши на «зламувати» гаджет і вибравши опцію «відповісти повідомленням».

Родрігес зазначив, що сама по собі вразливість не становить особливої загрози для більшості користувачів. Для її експлуатації хакеру необхідний фізичний доступ до пристрою з включеним голосовим помічником, і знання номера телефону жертви.

За словами ентузіаста, він навмисно виклав опис проблеми у відкритий доступ, замість того, щоб повідомити про нього в рамках програми Apple Bug Bounty.

Справа в тому, що він незадоволений роботою ініціативи — раніше Родрігес отримав нагороду в розмірі $25 000 за виявлення уразливості CVE-2021-1835, але виплати довелося чекати дуже довго, і її сума виявилася «непропорційно мала».