Технології

З App Store і Google Play видалили майже мільйон додатків

App Store

Згідно зі звітом компанії Pixalate, що спеціалізується на кібербезпеці, за першу половину цього року Apple і Google видалили зі своїх магазинів додатків більше 813 000 програм та ігор. Цікаво, що більшість з них були націлені на дітей віком до 12 років.

Метою масштабного дослідження Pixalate було допомогти розробникам і рекламодавцям знайти потенційні загрози порушення конфіденційності та нормативних вимог.

Всього ж було перевірено більше 5 мільйонів додатків, приблизно 15% з яких потім були видалені платформотримачами з різних причин.

Читайте також:  Біонічну руку підключили прямо до мозку

Як повідомляється, до «великої чистки» видалені програми були завантажені з Google Play більше 9 мільярдів разів, а в App Store вони мали понад 21 мільйон користувацьких оцінок та відгуків.

У звіті говориться, що 86% і 89% додатків, прибраних з Google Play і App Store відповідно, були націлені на дітей до 12 років. У багатьох з програм просто була відсутня Політика конфіденційності. Цікаво, що 26% всіх віддалених додатків з Google Play знаходилися в російському сегменті магазину.

Близько 66% видалених з Google Play додатків містили щонайменше одне потенційно небезпечний дозвіл. Такі дозволи дають програмі додатковий доступ до призначених для користувача даних і дозволяють виконувати дії, що істотно впливають на систему та інші додатки. Так, близько 27% додатків мали доступ до GPS, а 19% — до камери.

Читайте також:  Слух: Apple випустить свою альтернативу Nintendo Switch

Додатково вказується, що видалені з App Store і Google Play додатки можуть продовжувати працювати на пристроях користувачів, наражаючи їх на небезпеку.