Технології

Відеокарти NVIDIA і AMD знову подорожчали

AMD vs NVIDIA

Аналітична компанія 3DCenter вивчила ринок графічних прискорювачів і зазначила, що їх ціна знову кинулася вгору після декількох місяців здешевлення.

Підвищення вартості в першу чергу торкнулося флагманські серії AMD Radeon RX 6000 і NVIDIA GeForce RTX 30. Аналогічна ситуація спостерігається і на вторинному ринку.

Nvidia AMD

В середньому, згідно зі статистикою, вартість відеокарт в Німеччині перевищує рекомендовані виробниками значення в 1,7 рази, хоча раніше ситуація була ще більш плачевною.

Так, в середині травня моделі сімейства NVIDIA RTX 30 пропонувалися за ціною, вчетверо перевищує рекомендовану самою компанією, а Radeon RX 6000 коштували втричі дешевше оголошеного на презентації прайсу.

Читайте також:  Intel Core i9-12900K: ціни і характеристики майбутнього флагмана

На думку експертів, найбільш переоцінена відеокарта-AMD Radeon RX 6800 XT, яку компанія рекомендує продавати по €649, але зараз знайти її в роздробі можна лише за ціною від €1299.

Очікується, що ситуація з дефіцитом на графічні прискорювачі збережеться до кінця 2022 року. При цьому в залежності від регіону розкид цін на GPU може бути ще вище.

На жаль, на вторинному ринку продуктивні відеокарти також пропонуються з великою націнкою — за б/У RTX 3070 і RX 6800 просять в середньому більше $1000. Аналітики відзначають, що продавці не поспішають знижувати вартість заліза, оскільки обізнані про ситуацію на ринку.