Авто

Екоактивісти подали в суд на BMW і Mercedes-Benz

BMW M5

Некомерційна організація Deutsche Umwelthilfe eV (DUH, екологічні акції Німеччини) подала в обласні суди Мюнхена і Штутгарта позови проти BMW і Mercedes-Benz. Екоактивісти звинувачують виробників у зайвій повільності в питанні скорочення викидів парникових газів: мовляв, компанії практично нічого не роблять для цього. Крім того, представники DUH вважають, що автомобілі з паливними двигунами є прямою загрозою на шляху реалізації цілей Паризької угоди по клімату, а значить їх продаж необхідно заборонити вже з 2030 року.

Вимоги DUH, в общем-то, не відрізняються від вимог інших екологічних груп: на їхню думку, автовиробники повинні негайно взяти курс на» зелену ” економіку — але на які жертви компаніям і країнам для цього доведеться піти, чомусь не береться до уваги.

Читайте також:  З'явилися подробиці про нове покоління найстарішої моделі Toyota

Наприклад, Чехія, в особі прем’єр-міністра Андрія Бабіша, вже висловилася проти будь-яких заборон на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, тому що не збирається руйнувати найбільшу галузь національної економіки.

При цьому з Бабішем згоден і міністр економіки, регіонального розвитку та енергетики Баварії Хуберт Айвангер, який заявив, що не допустить перетворення процвітаючого автомобільного регіону на «другий Детройт». А глава Toyota Акіо Тойода розкритикував глобальний тренд на електрифікацію, але стосовно Японії. За словами Тойоди, захоплення декарбонізацією може призвести до втрати 5,5 мільйона робочих місць — це стане катастрофою для країни.

Тим часом викиди вуглекислоти від транспорту скорочуються-принаймні на папері. Виробники випускають нові моделі з електричними силовими установками, переходять на “зелену” енергетику і з легкістю беруться за експериментальні проекти.

Читайте також:  Стало відомо, на яких ринках не з'являться нові Logan і Sandero

До числа останніх можна віднести будівництво заводу Porsche з випуску синтетичного палива або створення установки по захопленню CO₂ з повітря — спільний проект Audi і швейцарської фірми Climeworks.

BMW і Mercedes-Benz, що потрапили в поле зору екоактивістів, теж не сидять склавши руки. BMW, наприклад, першою в галузі почала використовувати екологічні шини, а також нещодавно показала концепт i Vision Circular, на 100 відсотків складається з вторсировини. А Mercedes-Benz, слідом за Volvo, домовилася зі шведською компанією SSAB про постачання сталі, виплавленої без використання викопного палива.

Джерело: Handelsblatt