Аналітика

Ціни на житло в 2020 році зростуть на 10%

Будівництво

Подорожчають як столичні, так і регіональні новобудови

Українців готують до чергового стрибка цін на житло. Учасники ринку впевнені, що в 2020 році ціни на первинному ринку зростуть в середньому на 10% на найбільш затребувані об’єкти комплексної забудови, РК з продуманим інфраструктурним комплексом з використанням сучасних технологій (комфорт-клас).

А ось житло економ-класу якщо і виросте в ціні, то не суттєво, і в цілому можуть залишитися на рівні нинішнього року. Також на цінову політику буде впливати вартість будматеріалів і монтажних робіт.

Активізація попиту

Зростання цін намічається не тільки в столичному регіоні, але і по інших областях України. За словами експертів, цього року попит на житло стримували вибори – люди зазвичай не охоче витрачаються в моменти політичної та економічної нестабільності. Але під кінець року покупці все ж активізуються. Принаймні, на це сподіваються самі забудовники.

“Коливання попиту були пов’язані, перш за все, з довготривалими виборчими процесами, а також зміцненням гривні. Зараз у західноукраїнських містах ситуація досить стабільна і до кінця року ми очікуємо незначне пожвавлення покупців на 5-7% в тому числі в Івано-Франківську, Львові та Ужгороді”, — розповіла керівник відділу маркетингу Будівельної компанії «Вертикаль» (Івано-Франківськ) Олена Хапалова.

Нова реклама

На вартості квадратного метра може позначитися і збільшені бюджети будівельників на рекламу. За словами забудовників, за останній рік маркетингові витрати збільшилися майже в 2 рази. На сьогоднішній день вони становлять до 4-6% від вартості квадратного метра.

Такі зміни в маркетинговому просуванні житлових комплексів пов’язані з «щільною» конкуренцією забудовників і, відповідно, великою кількістю пропозиції на первинному ринку житла.

«У світовій практиці частка маркетингових витрат у девелопменті житла може досягати 8-10%. Однак через невисоку маржинальність в сегменті массмаркет, а це близько 80% українського ринку новобудов, подальше зростання маркетингових витрат забудовників малоймовірне. А будь-яке їх збільшення істотно позначиться на вартості продажу житла», — зазначив технічний директор компанії NOVBUD В’ячеслав Бевза.

На думку експертів, в 2020-2022 роках одними з найефективніших маркетингових інструментів на первинному ринку нерухомості стануть впроваджувані діджитал-технології. Забудовники налаштовані все більше використовувати діджитал-інструменти в просуванні своїх РК, але у кожного будуть власні стратегії і тактики, як «перемогти» на діджитал-полі, які ніші та інструменти використовувати.

«Це буде нова епоха експериментів, перевірки наявних гіпотез і нових несподіваних відкриттів», — говорить Бевза.

Маркетинговими драйверами в найближчі 2-3 роки також стануть репутаційний PR і маркетинг, вплив яких досі недооцінений гравцями ринку, кажуть експерти.

“Хто матиме максимальну автоматизацію діджитал-процесів разом з моніторингом всіх KPI, той зможе досягти ефективних продажів. Ті ж, хто зуміє керувати собівартістю і прибутковістю девелоперського бізнесу зі свого смартфона, стануть недосяжними лідерами”, – додав Бевза.

Квартири для мілленіалів

Разом з цим, кажуть забудовники, більшості клієнтів подобається персональний підхід і прямий контакт з компанією. На цьому також спробують зіграти будівельні компанії.

“Потенційні покупці з більшою ймовірністю будуть співпрацювати з компанією, яка запропонує їм саме індивідуальний підхід. Особливості майбутнього ефективного маркетингу полягають в застосуванні контенту, призначеного для користувача, і “маркетингу емоцій”, – зауважив співвласник і директор ЖК «Гостомель Residence» Андрій Гарбузюк.

Маркетологи все частіше використовують спеціальні контент, щоб залучити мілленіалів і покоління Z. Заохочуючи аудиторію створювати власний контент, і при цьому пропонуючи певні стимули, можна збільшити рівень залученості і істотно збільшити конверсію.

«Люди схильні більше довіряти іншим людям, ніж брендам. Згідно з проведеним опитуванням, 90% покупців повідомили, що UGC (user generated content) вплинуло на їх рішення придбати квартиру, більше, ніж будь-яка інша форма реклами, причому 97% підлітків у віці від 18 до 29 років констатували надзвичайний вплив на них», — говорить Гарбузюк.