Технології

Нову прошивку Tesla за $ 10 000 отримають не всі, хто її купив

Tesla

Tesla оголосила про швидкий випуск нової версії “автопілота” Full Self-Driving (FSD) – але доступний він буде не всім, хто його оплатив. Почати використання системи допомоги у водінні зможуть тільки ті власники фірмових електрокарів, які пройдуть спеціальне тестування.

Глава компанії Ілон Маск заявив, що перед тим, як відкрити покупцеві доступ до придбаної нової версії FSD, компанія повинна переконатися, що він «хороший водій». Для перевірки відповідності цій вимозі Tesla має намір використовувати метод, який страхові компанії практикують вже давно — збір телеметрії з даними про водіння.

Читайте також:  Процесори Intel 12-го покоління будуть набагато дорожче попередників

“Додаток запросить дозвіл на оцінку поведінки водія за допомогою страхового калькулятора Tesla. Якщо його поведінка за кермом буде хорошою протягом семи днів, йому буде надано доступ до бета-версії FSD”, — написав Ілон Маск в Twitter.

До таких заходів компанію підштовхнула Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA), що розслідує ряд аварій за участю автомобілів Tesla. Хоча Full Self-Driving вважається просунутою системою допомоги у водінні, в NHTSA відзначили, що Маск «вводить в оману своїх клієнтів», позиціонуючи FSD як автопілот. Купуючи пакет, деякі водії розраховують на повну автономність автомобіля, що призводить до аварій.

Читайте також:  Apple дозволила оцінювати свої додатки в App Store

Нова прошивка Tesla FSD Beta v10 здатна управляти електрокаром як на автомагістралях, так і на міських вулицях, але як і раніше вважається системою допомоги водієві 2-го рівня. Вона вимагає постійного спостереження з боку людини, яка повинен тримати руки на рульовому колесі і бути готовою взяти на себе управління.

Клієнти, які купили пакет Tesla Full Self-Driving вартістю $10 000, почнуть отримувати запит на збір даних про водіння 24 вересня 2021 року. Після схвалення заявки водіям буде відкритий доступ до останньої версії програмного забезпечення вже з 1 жовтня. Як саме компанія планує відшкодовувати витрати клієнтам, які не пройшли тест, поки невідомо.