Авто

Новий Grand Cherokee позбувся пневмопідвіски і втратив в прохідності

Jeep Grand Cherokee

Компанія Jeep позбавила новий Grand Cherokee L пневмопідвіски Quadra-Lift. Через дефіцит мікрочіпів позашляховики Grand Cherokee L незалежно від комплектації оснащуються звичайною пружинною підвіскою, а клієнти, які оформили попереднє замовлення на версію з пневмопідвіскою, отримають повернення в розмірі 750 доларів.

Пневмопідвіска Quadra-Lift дозволяла збільшити дорожній просвіт і кути в’їзду, так що без цієї опції новинка втратила в прохідності.

Адаптивна пневматична підвіска Quadra-Lift із замкнутим повітряним контуром розширює позашляхові здібності Grand Cherokee L-глибина подоланого броду досягає 610 міліметрів, а дорожній просвіт змінюється в діапазоні 107 міліметрів, причому у верхньому положенні під днищем аж 277 міліметрів.

Читайте також:  Ford представив оновлений Focus

До настання дефіциту мікрочіпів стійки Quadra-Lift входили в стандартне оснащення трьох топ-версій позашляховика Jeep, причому у американських однокласників подібної системи не було. Представники Jeep не повідомили місцевим журналістам, скільки триватиме нестача електронних компонентів. Після спрощення шасі найдорожчі Grand Cherokee L подешевшали на 750 доларів; та ж сума буде повернута покупцям, які вже оформили попереднє замовлення на позашляховик з «пневмою».

У серпні через брак мікрочіпів фірма Jeep була змушена призупинити виробництво пікапів Gladiator, так що перехід на звичайну пружинну підвіску замість пневмостійок — менше з зол.

Схожим чином справлялися з дефіцитом напівпровідників і інші автовиробники: Volkswagen позбавив Сіті-кар Fox інформаційно-розважальної системи, General Motors прибрав функцію часткової деактивації циліндрів з пікапів Silverado і Sierra.

Читайте також:  Apple урізала функції камери найбільш доступного iPhone 13 Pro

Джерело: Mopar Insiders