Криптовалюти

Вчені підрахували, якої шкоди природі завдає майнінг біткоїнів

Bitcoin

Вчені з’ясували, що майнінг біткоїнів виробляє 30 тисяч тонн електронного сміття і 23 мільйони тонн вуглекислого газу щорічно. Крім того, на цей процес витрачається стільки ж електроенергії, скільки витрачає щорічно країна, подібна Нідерландам.

Аналітики нідерландського центрального банку і вчені Центру досліджень у сфері енергетики та екології Массачусетського технологічного інституту виявили, що щорічно майнінг біткоїнів призводить до утворення близько 30,7 тисяч тонн електронного сміття. Стаття з результатами роботи опублікована в науковому журналі Resources, Conservation and Recycling.

Автори дослідження відзначають, що для майнінгу біткоїнів потрібні просунуті і дорогі інтегральні схеми спеціального призначення (ASIC). А для підтримки і підвищення ефективності майнінг такі чіпи необхідно регулярно міняти на все більш нові і просунуті. Тому в середньому їх термін служби становить лише 1,3 року.

Читайте також:  Біткоїн названий найпопулярнішою «хакерською» криптовалютою

Як відзначають вчені, такі чіпи можна використовувати тільки в пристроях для Майнінг, тому після завершення терміну служби вони відразу стають електронним сміттям. За підрахунками авторів дослідження, в 2020 році в цілому було скоєно 112,5 млн трансакцій в біткоїні, і в перерахунку на утворений майнінгом обсяг електронного сміття це дає близько 272 грама сміття на кожну трансакцію.

Крім впливу майнінгу на обсяги електронного сміття екологів також хвилює значний вуглецевий слід видобутку криптовалюта. За деякими підрахунками, майнінг біткоїнів вимагає в рік такого ж обсягу енергії, як всі Нідерланди, а викиди вуглекислого газу через це досягають 23 млн тонн на рік.