Авто

Безповітряну шину Michelin неможливо проколоти

Michelin Uptis

На виставці IAA Mobility 2021 в Мюнхені представили першу безповітряну шину Michelin. Uptis запропонує збільшений термін служби, виключаючи можливість проколу і багато інших неприємностей, з якими стикаються автомобілісти.

Вперше про спроби випустити безповітряні шини Michelin повідомила більше 16 років тому. Судячи з усього, технологія виявилася складною, оскільки публічний анонс відбувся тільки на початку вересня 2021-го.

Згідно з офіційною інформацією, концерн GM почне пропонувати новий тип шин в якості опції для певних моделей вже в 2024-м. В даний час проходить ліцензування на рівні різних відомств.

Читайте також:  Tesla пред'явила клієнту позов на 19 мільйонів гривень за критику в соцмережах

Michelin констатує, що щорічно 200 мільйонів шин викидають через проколів і інших дрібних пошкоджень. Часто проблема викликана неправильним тиском, відсутність контролю за яким призводить до найнеприємніших наслідків.

Шина Uptis буде витримувати набагато сильніші удари, ніж існуючі аналоги, а також отримає тривалий життєвий цикл. Для використання доведеться встановити спеціальний диск, проте під час їзди різниця зі звичайними шинами відчуватися не буде.

Кілька людей змогли покататися на автомобілі Mini Electric, оснащеному комплектом Uptis. Як і очікувалося, нічого особливого вони не помітили. Саме цього і домагалася Michelin.