Технології

Алгоритм обчислив формулу успіху творчості

Малювання

Група фахівців запевняє, що їм вдалося з’ясувати причину популярності тих чи інших творів мистецтва. За допомогою алгоритмів глибокого навчання всього обробили понад 800 000 творів. Виявилося, що успіх картини, фільму та іншого — це плід багаторічних творчих мук і досліджень.

За словами команди вчених з північно-західного університету США, існує певна закономірність, що дозволяє заздалегідь обчислити шанс на визнання і успіх. Алгоритм проаналізував культурні надбання людства за кілька століть.

Читайте також:  Ціну та характеристики док-станції Google Pixel Stand злили в мережу

Всього було вивчено понад 800 000 різних картин, написаних рукою 2128 художників, 79 000 фільмів, відзнятих 4337 режисерами, а також 20 000 публікацій вчених з Web of Science і Google Scholar.

Результати дослідження не стали революційними, оскільки довели, що за так званою «гарячою смугою» стоять роки і навіть десятиліття проб і помилок, коли автор шукає свій унікальний стиль.

Якщо художник, дослідник або режисер знайде себе, сконцентрувавшись на вузькій області, то є висока ймовірність отримати загальне визнання.

Зрозуміло, все це не дає ніяких гарантій, адже творчість — справа ризикована і може не принести бажаного. Вчені констатують, що період експлуатації ідеї зазвичай триває п’ять років і може взагалі не настати, якщо автор не буде намагатися відобразити отриманий досвід в конкретних результатах.