Технології

NASA тестує скафандри, стріляючи в них з 14-метрової гармати

Nasa

В рамках підготовки до пілотованого польоту на місяць фахівці NASA провели випробування скафандрів. Результати дозволять зробити висновки про безпеку майбутніх космічних мандрівників і здатності захисного костюма витримувати удари метеоритів.

Випробування пройшли в лабораторії балістики центру Гленна NASA. У тестах використовувалася гігантська 14-метрова гармата, що стріляє сталевими кульками зі швидкістю близько 914,4 м / с (3000 футів в секунду), що приблизно в 2,5 рази більше швидкості звуку. Таким чином імітуються різні позаземні небезпеки, такі як удари мікрометеоритів.

Читайте також:  Xiaomi Smart Glasses: розумні AR-окуляри з голосовим управлінням

Гармата

“Проведення балістичних випробувань такого типу необхідно для різних місій NASA з дослідження космосу, щоб гарантувати надійність обладнання і матеріалів”, – пояснюють дослідники.

Каміння

Для моделювання умов, наближених до місячних, експеримент проходив у вакуумі, а удари фіксувалися за допомогою високошвидкісних камер. У наступному експерименті в скафандр кидали каміння, імітуючи падіння і удари.

Крім того, спробували оцінити будівельні матеріали, з яких космонавти будуть зводити укриття. Результати дозволять визначити оптимальну конструкцію, що дозволить краще підготуватися до місячної місії «Артеміда», в рамках якої група космонавтів відправиться на супутник.

Джерело: Scitechdaily