Авто

Toyota зупинить випуск Land Cruiser 300, незважаючи на ажіотажний попит

Toyota Land Cruiser 300

Концерн Toyota оголосив про припинення виробництва автомобілів. Через брак запасних частин і поширення COVID-19 в Південно-Східній Азії всі 14 автозаводів в Країні висхідного сонця чекають зупинки конвеєра, які триватимуть до 11 діб.

Найсильніше криза вдарить по випуску Land Cruiser 300 – конвеєр, на якому збирають повнорозмірні позашляховики, не працюватиме майже півмісяця, незважаючи на ажіотажний попит.

Японські журналісти уточнюють, що фабрика Toyota Motor Takaoka Plant, на якій випускають Corolla, Corolla Touring і Corolla Cross буде простоювати добу, завод з випуску Aqua і C-HR зупиниться на дев’ять діб, а виробництво Land Cruiser 300 і Lexus LX поставлять на паузу як мінімум на одинадцять днів.

Читайте також:  Найбільш американським автомобілем назвали Ford Mustang GT

Брак мікрочіпів торкнеться 27 з 28 конвеєрних ліній, так що Toyota була змушена скорегувати виробничі плани на жовтень більш ніж на третину.

Спочатку Toyota планувала зібрати 880 тисяч машин, але тепер очевидно, що випустити понад 550 тисяч автомобілів не вдасться. При цьому тільки на японських заводах буде недовипущено 150 тисяч машин.

Одинадцятиденний простій конвеєра Land Cruiser 300, ще більше погіршить ситуацію з поставками позашляховиків. На даний момент черга на “Крузакі” в Японії розтягнулася більш ніж на чотири роки, та й в інших країнах попит перевищує пропозицію.

Джерело: Car Watch