Авто

Tesla запатентувала лазерні склоочисники

Tesla Model Y

Відомство з патентів і товарних знаків США (USPTO) зареєструвало патентну заявку американської компанії Tesla на «технологію імпульсного лазерного очищення сміття на скляних поверхнях транспортних засобів».

Вона призначена для заміни традиційних склоочисників: замість них, за задумом інженерів Тесли, воду і бруд з вітрового скла будуть очищати лазери — вірніше, в буквальному сенсі випаровувати. Більш того, технологія стане в нагоді і для бічних стекол.

Судячи з патентної заявки, Tesla працювала над технологією лазерних склоочисників два роки. Якщо датчики помітять на вітровому склі воду або бруд, то замість щіток склоочисників зі звичними гумовими лезами в справу вступлять імпульсні лазери, які випарують з поверхні все зайве.

Читайте також:  Xiaomi розповіла, коли запустить масове виробництво власних автомобілів

Крізь скло лазерні промені не пройдуть, а застосовувати технологію лазерного очищення можна буде не тільки для вітрового скла, але і всіх інших. І навіть більше того-імпульсні лазери знадобляться не тільки для стекол.

Вони здатні очищати поверхню радарів і об’єктиви камер, а також сонячні батареї.

Можливо, систему лазерного очищення вітрового скла отримає електричний пікап Tesla Cybertruck, прототип якого зовсім не був оснащений склоочисниками.

Це вже не перший патент Тесли на склоочисники: раніше компанія розробила конструкцію з однієї щітки, яка за допомогою електромагнітного приводу ковзає від краю до краю вітрового скла по горизонталі, очищаючи практично всю поверхню. Механізм, як і звичайна трапеція, буде розміщений під нижньою кромкою скла, а першою моделлю з подібною системою стане оновлена Tesla Roadster.