Авто

Porsche будує завод з випуску синтетичного палива

Porsche

Німецька компанія Porsche оголосила про початок будівництва заводу в чилійському місті Пунта-Аренас. У підприємстві з випуску синтетичного палива eFuel із застосуванням енергії з відновлюваних джерел беруть участь Porsche, Siemens і чилійська компанія Highly Innovative Fuels.

Фабрика повинна почати роботу в середині 2022 року і випускати 130 000 літрів палива на рік з подальшим зростанням до 55 мільйонів літрів до 2024 року і 550 мільйонів — до 2026 року.

Читайте також:  Mercedes-Benz удвічі скоротить лінійку двигунів внутрішнього згоряння

Підприємство Haru Oni використовує енергію від електрогенераторів для електролізу води. Отриманий в результаті водень використовується для синтезу штучного метанолу при одночасному захопленні вуглекислого газу з атмосфери. Метанол, в свою чергу, надходить на третій і фінальний етап-випуск синтетичного палива.

Porsche зазначає, що для виробництва палива використовується вуглекислий газ, тому його подальше спалювання в двигуні не збільшує вуглецевий слід, а відновлює баланс. Завод використовує електрику від декількох вітряних станцій на півдні Чилі, що належать компаніям ENAP, Enel, ExxonMobil і Gasco.

Porsche нинішньої весни почала застосовувати низьковуглецеве гоночне паливо марки Esso, отримане з рослинної сировини — в змаганнях – в якості підготовки до переходу на синтетичне паливо.

Читайте також:  Renault Kadjar замінять електричним кросовером

Компанія збирається стати повністю вуглецево-нейтральною до 2030 року, не відмовляючись від ДВС, а застосовуючи комбінований підхід: електрокари і автомобілі на синтетичному паливі.

Синтезоване з відновлюваних джерел паливо, прийшовши на зміну традиційним продуктам нафтопереробки, може в перспективі продовжити життя двигунам внутрішнього згоряння.