Технології

Більш ранні версії Android стануть безпечнішими

Android marshmallow

В Android 11 з’явилася функція автоматичного відключення дозволу для додатків, які довгий час не використовувалися. Тепер же Google вирішила реалізувати її і на пристроях з більш старими версіями операційної системи.

Якщо користувач не запускає якийсь додаток протягом як мінімум трьох місяців, то в Android 11 і новіших версіях система автоматично «відкликає» дозволи, видані програмі в минулому.

Таким чином підвищується безпека і знижується потенційна витрата енергії. Проблема полягає в тому, що більшість пристроїв працюють на старих версіях Android.

Читайте також:  Офтальмологи висловилися щодо шкоди синього світла для очей

Android

Тому Google прийняла рішення реалізувати функцію автоматичного відключення дозволів на смартфонах і планшетах під управлінням Android 6.0 Marshmallow.

Розгортання функції відбуватиметься за допомогою оновлення сервісів Google Play, починаючи з цього грудня. Правда, тут є кілька уточнень. Працювати вона буде тільки з додатками, адаптованими під Android 11 і вище (підтримують API 30+).

Для старих програм з підтримкою API 23-29 користувач зможе вручну включити відключення дозволів, щоб уникнути потенційних проблем.

Крім того, на деякі додатки функція автоматичного відключення дозволів і зовсім не поширюється. Це різні корпоративні програми. Додатково вказується, що розробники можуть попросити користувачів відключити скидання дозволів для їх додатків.

Читайте також:  В пошуковик Google додали комп'ютерний зір та інші корисні функції

Це потрібно в тих випадках, коли додаток призначений для роботи переважно у фоновому режимі без необхідності взаємодії з ним з боку Користувача.