Авто

В Англії побудують дорогу з «невбиваним» асфальтом

Графеновий асфальт

У Великобританії проведуть експеримент з поліпшення показників довговічності дорожнього покриття. Для цього в звичайну суміш асфальту додадуть графен-один з найперспективніших матеріалів сучасності.

Одна з основних проблем асфальту – його відносна недовговічність. У всіх країнах борються з вибоїнами і тріщинами. І є всі підстави вважати, що незабаром вдасться створити надзвичайно міцне і довговічне дорожнє покриття. Перша спроба додавання атомів графену в асфальт буде проведена в Англії на ділянці автостради А1.

“Лабораторні експерименти увінчалися успіхом, і тепер в Нортумберленді вперше в світі застосують графен при будівництві дороги”, – заявляють будівельники.

Читайте також:  Подивіться на найдешевший в світі електромобіль: він коштує всього 100 доларів

Дослідники пояснюють, що графен володіє неймовірною міцністю і гнучкістю. Ці характеристики повинні поліпшити дорожнє покриття з бетону і асфальту, не тільки збільшивши його життєвий цикл, але і зробивши обслуговування дешевше.

Технологія здається надзвичайно простою. Так, спеціальна техніка прибере верхній шар на 4,8-кілометровому відрізку, а після додасть туди необроблений графен.
Зверху нанесуть свіжу суміш асфальту, ну а після висихання покриття буде використовуватися в звичному режимі. Вже до 3 листопада проект повинен бути завершений, що дозволить оцінити міцність дороги в зимовий час.