Авто

Tesla знову позаду: Ford запустив збірку електропікапов F-150 Lightning

Ford F - 150 Lightning

Ford повідомив про старт виробництва електричної версії F – 150-пікапа з приставкою Lightning, найшвидшого в історії серії. Збірка новинки налагоджена на новому підприємстві Rouge Electric Vehicle Center в Дірборні, штат Мічиган, будівництво якого зайняло рік.

На сьогоднішній день Ford зібрав вже 150 тисяч заявок на електропікап, проте поки мова йде тільки про передсерійної версії. Перші поставки клієнтам почнуться навесні 2022 року.

Ford F – 150 Lightning викликав ажіотаж: у перші дві доби після травневої прем’єри було оформлено без малого півсотні тисяч заявок, через три тижні їх число перевищило 100 тисяч, а зараз дісталося до позначки в 150 тисяч. Частково причина популярності пікапа криється в невеликому поворотному депозиті, сума якого становить всього 100 доларів.

Читайте також:  Нью-Йорк заборонила продаж автомобілів з ДВС після 2035 року

Ford F - 150 Lightning

Фото: Ford

Проте, враховуючи попит, що перевищив очікування, Ford вирішив вкласти додаткові 250 мільйонів доларів у виробництво в Мічигані. Крім цього, компанія створить 450 нових робочих місць на фабриках Rouge Electric Vehicle Center, Van Dyke Electric Powertrain Center and Rawsonville Components Plant. Це дозволить збільшити виробничі потужності з 40 тисяч до 80 тисяч пікапів на рік.

Раніше повідомлялося, що стартова вартість F-150 Lightning становить 40 тисяч доларів. Базова версія буде доступна вже на старті: вона оснащується двомоторною силовою установкою потужністю 432 кінські сили, а на одній зарядці такий пікап проїжджає 370 кілометрів.

Читайте також:  Ford Bronco отримає штатну лебідку і шноркель

У “топової” модифікації віддача двигунів досягає 571 сили, а запас ходу – 482 кілометрів. Крутний момент однаковий і становить 1051 Нм. C місця до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) F-150 Lightning розганяється за 4,4 секунди – швидше, ніж всі випущені раніше пікапи серії.

На цьому тижні виробництво електропікапа почала ще одна американська марка-Rivian, що поставила на конвеєр представлений три роки тому R1T. Таким чином, Rivian і Ford обійшли Tesla з Cybertruck і General Motors з Hummer EV.

Джерело: Ford