Авто

Старі позашляховики Toyota подорожчали в кілька разів за останні два роки

Toyota FJ Cruiser

Позашляховики Toyota FJ Cruiser, виробництво яких завершилося в 2019 році, стали стрімко дорожчати на вторинному ринку США. За останні два роки ціна на різні комплектації моделі збільшилася в кілька разів. Причому найрідкісніші виконання подорожчали практично вчетверо. Незважаючи на високу вартість, кількість старих позашляховиків на американських онлайн-аукціонах продовжує зростати.

За оцінками фахівців, два роки тому середньостатистичний Toyota FJ Cruiser коштував в США близько 14 000 доларів. Зараз же ціна позашляховика в хорошому стані наблизилася до позначки 30 500 доларів.

Читайте також:  Оцінені виробничі втрати Renault через глобальний дефіцит мікрочіпів

Крім того, американські онлайн-аукціони зафіксували різкий попит на модель: якщо раніше на торги виставляли два-три автомобілі в роки, то зараз з аукціону йдуть по парі FJ Cruiser в місяць.

Найдорожча версія FJ Cruiser-це Trail Team Ultimate Edition, випущена в кількості 2500 штук. Такі позашляховики відрізнялися кузовом кольору Heritage Blue, білою рамкою решітки радіатора, амортизаторами Bilstein зі збільшеним ходом штока, гоночними пружинами і аксесуарами з каталогу TRD.

Вартість подібних машин зараз досягає 60 000 доларів. На думку експертів, різкий попит на старі моделі пов’язаний з модою, що повернулася, на ретро. Це підтверджує затребуваність більш старого Toyota FJ40, а також нового Ford Bronco, дизайн якого виконаний в цьому ж стилі.

Читайте також:  З'явилися шпигунські фотографії електричного наступника Volkswagen Passat

Toyota FJ Cruiser будували на єдиній платформі з 4Runner і Land Cruiser Prado 120. Позашляховик відрізнявся незвичайною зовнішністю, 250-міліметровим дорожнім просвітом і можливістю подолання броду глибиною до 685 міліметрів. У рух повнопривідний автомобіль приводив двигун V6 4.0, віддача якого становила 260 кінських сил і 367 Нм крутного моменту.

Влітку минулого року повідомлялося, що Toyota все ще не відмовляється від ідеї випуску рамного позашляховика в ретро-стилі, який міг би стати ідеологічним наступником моделі FJ Cruiser. Однак створення такого всюдихода можливо тільки в тому випадку, якщо невеликі рамні позашляховики будуть досить популярні на ключових ринках.

Читайте також:  Continental представила екологічні шини з кульбаб і рисового лушпиння

Джерело: Hagerty