Технології

Google успішно випробувала лазерний інтернет

Лазерний інтернет Google

Проект Taara від материнської компанії Google допоміг з’єднати лазерним інтернетом два міста, розділених річкою Конго.

В рамках проекту Taara материнська компанія Google змогла передати дані по повітрю за допомогою лазера зі швидкістю 20 Гбіт / с.

Ідея з лазерним інтернетом почалася з проекту під назвою Loon, який реалізовував Google. Спочатку у нього були високі цілі по підключенню віддалених регіонів до Інтернету за допомогою лазерних променів між повітряними кулями на великій висоті.

Читайте також:  У Windows 11 з'явилася функція запуску Android-додатків

Однак після декількох років успішних випробувань проект в кінцевому підсумку був зупинений в січні 2021 року через величезні фінансові витрати.

Повітряні кулі, можливо, і зазнали невдачі, але лазерний інтернет все ще залишився перспективною технологією. Зрештою, бездротові оптичні системи зв’язку могли б допомогти підключити спільноти, де неможливо побудувати складні мережі підземних волоконно-оптичних кабелів, і де стільниковий або супутниковий інтернет нестабільний або дорогий.

Щоб вирішити цю проблему материнська компанія Google-Alphabet-запропонувала нову концепцію лазерного Інтернету в проекті Taara. В рамках останньої технічної демонстрації можливостей проекту, вчені створили інтернет-з’єднання між містами Браззавіль в Кіншаса в Республіці Конго.

Читайте також:  Інсайдер показав, як може виглядати заміна «чубчика» в iPhone 14 [ФОТО]

У той час як міста знаходяться всього в 4,8 км один від одного, для забезпечення доступу в інтернет доводиться тягнути більше 400 км оптоволокна, щоб обійти річку Конго. В результаті підключення до інтернету в Киншас набагато дорожче.

За 20 днів в рамках експерименту вчені передали майже 700 ТБ даних зі швидкістю до 20 Гбіт/с при 99,9-процентній доступності. Звичайно, передача вузького променя по повітрю ніколи не буде абсолютно надійною через птахів, дощу, туману та інших перешкод, але при хороших погодних умовах така швидкість передачі даних все одно вражає.

Проте, навіть з такою технологією погода в деяких регіонах буде невідповідною для бездротового оптичного зв’язку. Але, за словами вчених, більша частина світу повинна бути в змозі забезпечити як мінімум 90-відсоткову річну доступність.

Читайте також:  Функція з iOS 15 допомагає красти чужі записи [ВІДЕО]

Джерело: NewAtlas, x.company