Технології

Електричний літак Rolls-Royce зробив перший політ [ВІДЕО]

Rolls-Royce

Rolls-Royce провела експериментальний запуск літака Spirit of Innovation, оснащеного електродвигуном. Літальний апарат виконаний в класичному дизайні і розвиває набагато більшу швидкість в порівнянні з наземним електротранспортом.

За запевненням розробників, від акумулятора новинки, що складається з 6000 елементів, можна живити відразу 250 будинків. Потужність встановленого в літаку мотора становить 400 кВт, при цьому вся система працює під напругою 750 вольт, забезпечуючи максимальну швидкість польоту до 480 кілометрів на годину.

Випробування проходили спільно з Міністерством оборони Великобританії. У планах виробника-поставка електричних рухових установок авіабудівним компаніям, сама ж Rolls-Royce виготовленням літаків займатися не має наміру.

Читайте також:  Для сервісів Microsoft більше не потрібні звичайні паролі

Однією з можливих сфер застосування нових електросамолетів — повітряне таксі. Літак здатний здійснювати короткі перельоти з подальшою швидкою підзарядкою. Очікується, що перші поставки такого транспорту почнуться не раніше 2024-го. Крім того, спільно з Tecnam компанія Rolls-Royce працює над повністю електричними пасажирськими лайнерами. Їх запуск імовірно відбудеться в 2026 році.