Авто

Вартість дефіцитних мікрочіпів Bosch в Китаї зросла в 300 разів

Bosch

За даними китайських ЗМІ, закриття заводу STMicroelectronics в Малайзії, який є головним постачальником мікроконтролерів для блоків Bosch ESP, призвело до створення тіньового ринку електронних компонентів. Ціни на ньому в 300 разів вище офіційних. При цьому покупець не має права торгуватися або попередньо оглядати товар, а в якості оплати приймаються тільки готівкові.

Перебої з поставками мікрочіпів відбилися на роботі, мабуть, всіх великих виробників — в тому числі і в Китаї. Причому в Піднебесній взагалі склалася унікальна ситуація: через брак мікроконтролерів для блоків Bosch ESP сформувався чорний ринок, зі своїми особливостями і, звичайно ж, більш високими цінами. Представники галузі кажуть, що вартість компонентів відрізняється в 300 разів, і це, можливо, не межа.

Читайте також:  Porsche будує завод з випуску синтетичного палива

Видання 163 наводить наступні цифри: у звичайний час (до пандемії інфекції COVID-19) блок системи стабілізації ESP коштував 13 юанів (2 долари); на початку серпня його ціна на чорному ринку досягла 1500 юанів (233 доларів), в середині — 2500 (388 доларів); а зараз за мікроконтролер просять 4000 юанів (620 доларів).

При цьому процес покупки відбувається, як в кіно: покупець під’їжджає до непримітної офісної будівлі, передає готівку і отримує товар — не можна ні торгуватися, ні перевіряти чіпи.

Потім мікроконтролери відправляють в Bosch, де після перевірки на них “заливають” програмне забезпечення і повертають виробнику.

Читайте також:  Власникам пожежонебезпечних Chevrolet рекомендують паркуватися подалі від інших машин

Передбачається, що на чорному ринку продаються чіпи STMicroelectronics — це головний постачальник Bosch China, — але сама Bosch цього не підтверджує.

В офіційному повідомленні йдеться лише про те, що дефіцит мікрочіпів все ще відчувається, а завод STMicroelectronics відкрився тільки 21 серпня і поки не може задовольнити високий попит. Ситуація покращиться не раніше жовтня, і то за умови, що не відбудеться чергового сплеску захворюваності коронавірусом.

Джерело: 163