Авто

Lucid Air офіційно став самим далекобійним електромобілем

Lucid Motors

Американське агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) опублікувало дані про економічність і дальність ходу електричного седана Lucid Air. Найбільш далекобійною виявилася версія Dream Edition Range з колесами діаметром 19 дюймів, здатна без підзарядки проїхати 520 миль, або 837 кілометрів, — тобто на 115 миль (185 км) більше, ніж Tesla Model S Long Range.

При цьому на кожні 100 миль седан витрачає 27 кіловат-годин енергії, що еквівалентно витраті в 1,9 літра палива на сто кілометрів.

Читайте також:  Subaru і Toyota зупиняють заводи в Японії

За даними EPA, при нинішніх цінах на паливо Licid Air Dream Edition Range за п’ять років дозволить заощадити 6250 доларів (трохи більше 90 тисяч на рік). Але для цього потрібно проїжджати не більше 15 тисяч миль на рік (24 140 км), причому переважно (55%) по місту. Кожні 25 миль пробігу власнику електроседана обійдуться в 0,87 долара, або 63 рубля, а значить кілометр буде коштувати близько півтора рублів.

Домогтися такої вражаючої ефективності Люсіду допомагають низький коефіцієнт опору повітрю (0,21) і компоненти силового приводу власної розробки.

Це і компактні електромотори, і інвертори на основі карбіду кремнію, і 900-вольтова батарея ємністю 113 кіловат-годин (у Tesla — 100 кВт•год) з пропрієтарною системою управління BMS, створені за гоночними технологіями. Комбінована віддача всієї установки на Air Dream Edition Range становить 946 кінських сил.

Читайте також:  Прототип Tesla Cybertruck зняли на відео. У нього взагалі немає дверних ручок

Крім вражаючого запасу ходу, власник Lucid Air також отримає вісім подушок безпеки; автопілот, що використовує 32 датчика, включаючи лідар; вигнутий OLED-дисплей діагоналлю 34 дюйма з роздільною здатністю 5K і аудіосистему з 21 динаміком, вперше в галузі підтримує технологію об’ємного звучання Dolby Atmos. Ціни на Air починаються з 77 400 доларів. Версія Dream Edition range коштує 169 тисяч, але такі машини вже розкуплені. Ліфтбек Tesla Model S Long Range обійдеться в 82 990 доларів.