Авто

Mitsubishi припинить розробку нових платформ для японських моделей

Mitsubishi

В даний час Mitsubishi використовує вісім платформ для автомобілів різних класів, але вже через п’ять років їх кількість скоротиться вдвічі.

У 2026 році автовиробник завершить розробку нових архітектур для автомобілів, які продаються на домашньому ринку, і буде використовувати виключно бейдж-інжинірингові версії моделей Nissan, повідомляє агентство Nikkei. При цьому автовиробник продовжить працювати над власним дизайном моделей і силовими агрегатами.

Nikkei відзначає, що розробка власної платформи обходиться автомобільним компаніям в сотні мільйонів доларів, що становить приблизно половину вартості розробки нового автомобіля. Тому широко поширений бейдж-ІНЖИНІРИНГ і уніфікація автомобілів. Наприклад, так сталося з новим Mitsubishi Outlander, який зі зміною покоління перебрався на платформу Nissan X-Trail і отримав «ніссанівський» двигун.

З цієї ж причини Mitsubishi має намір звести до мінімуму кількість архітектур для моделей на ринках за межами Японії. Дві з чотирьох платформ, які залишаться у автовиробника до середини нинішнього десятиліття, будуть створені для автомобілів, які продаються в Південно-Східній Азії. А ще дві платформи Mitsubishi запозичить у Nissan-вони ляжуть в основу моделей для Японії. Таким чином, Mitsubishi стане першим японським автовиробником, який припинить розробку власних платформ для легковиків для внутрішнього ринку.

Mitsubishi Motors, як і Nissan, входить до Групи Renault. Станом на 2019 рік Nissan і Mitsubishi ділили 40 відсотків своїх платформ, а тепер вони прагнуть до більш тісної співпраці.