Технології

Суд США відмовився визнавати ШІ автором винаходу

Чіпи ШІ

У США Федеральний суд поставив крапку у визначенні повноважень роботів. Як виявилося, тільки людина може бути внесена в патент як винахідник, навіть якщо ідея цілком і повністю належала просунутому алгоритму.

Стівен Талер намагався довести в суді, що ШІ, створений в рамках проекту “штучний винахідник”, повинен вказуватися в патентах нарівні з людьми. За словами Федерального судді Леоні Брікема, в даний час ШІ не може претендувати на подібні права, адже в реальності це всього лише розумний алгоритм, створений людиною.

Читайте також:  Названа ємність акумуляторів нових флагманів Samsung Galaxy

Раніше Талер подав до суду на управління з патентів і товарних знаків США, що відхилило патентні заявки нового проблискового маячка і контейнера для напоїв.

Головна проблема полягала в тому, що Талер вказав в якості винахідника ШІ під назвою DABUS. Суддя зазначає, хоча в деяких моментах є складнощі з тими чи іншими формулюваннями, трактування патентного законодавства щодо авторів винаходів однозначне.

У 2011 році Конгрес вніс поправку, згідно з якою винахідником може бути тільки фізична особа. У патентному законодавстві використовуються слова himself ” and herself, що вказує на статеву приналежність автора винаходу.

Читайте також:  Інсайдери назвали дату презентації iPhone 13 і ціну всіх його версій

Суддя додав, що раніше різні судові інстанції вже розглядали природу винаходів. В результаті було постановлено, що ні компанії, ні Штати не можуть претендувати на звання авторів патенту.