Авто

Італія просить не забороняти продаж суперкарів з бензиновими моторами

Ferrari 296 GTB

Італійська влада веде переговори з Єврокомісією у зв’язку з планованим забороною продажів нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року.

Для виробників суперкарів пропонується зробити виняток у зв’язку з їх особливим статусом і дозволити їм продовжувати використовувати потужні бензинові мотори. У Porsche, втім, з цим категорично не згодні і вважають, що подібні преференції лише гальмують розвиток технологій.

Європейська комісія вирішила заборонити продаж нових автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами з 2035 року, проте до офіційного затвердження законопроекту належить пройти схвалення з боку всіх членів Євросоюзу.

Читайте також:  Toyota продала рекордну кількість Corolla

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на міністра з екологічних перетворень Італії Роберто Чинголані, країна має намір домогтися поблажливості для виробників італійських суперкарів і дозволити їм використовувати ДВС і після 2035 року.

Чинголані, який раніше був членом Ради директорів Ferrari, розповів «що» цим автомобілям потрібні особливі технології і Акумулятори”, щоб вступити в епоху електрифікації.

Крім того, зазначив чиновник, у нішевих автовиробників набагато менше ресурсів для таких масштабних перетворень, тому для них неодмінно потрібно зробити виняток.

Глава Porsche Олівер Блюме сказав в інтерв’ю Bloomberg, що якщо Єврокомісія піде італійцям назустріч, це буде помилкою. Він стверджує, що електромобілі в наступному десятилітті будуть «неперевершеними» і продовжать демонструвати свою перевагу в характеристиках, тому перехід автовиробників на електротягу варто тільки заохочувати, не роблячи ні для кого ніяких поблажливостей.