Авто

Нью-Йорк заборонила продаж автомобілів з ДВС після 2035 року

Нью-Йорк

Департамент охорони навколишнього середовища Нью-Йорка оголосив про плани щодо скорочення викидів парникових газів на 85 відсотків до 2050 року, а першим етапом реалізації проекту стала заборона на продаж нових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з 2035 року, який підписала новий губернатор штату Кеті Хочул.

Таким чином, Нью-Йорк став другим в країні штатом, який оголосив ДВС поза законом, приєднавшись до Каліфорнії, де відповідний указ був підписаний минулої осені.

Читайте також:  Водіїв і пасажирів зобов'яжуть носити світловідбивні жилети: які нововведення чекають на українців

Прес-центр губернатора Нью-Йорка оголосив про підписання закону, який забороняє продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року.

До цієї дати у продажу повинні залишитися тільки транспортні засоби з електричними силовими установками. Заборона поширюється на легкові та малотоннажні автомобілі, а вантажівки середньої та великої вантажопідйомності підпадуть під дію нового закону на десять років пізніше — з 2045 року.

Крім того, губернатор зажадала від уряду штату до 2023 року розробити стратегію розвитку транспортних засобів з нульовим рівнем викидів.

Відповідати за це буде Управління енергетичних досліджень і розробок Нью-Йорка (NYSERDA). Указ Кеті Хочул фактично дублює минулорічну ініціативу губернатора Каліфорнії Гевіна Ньюсома, який точно так же заборонив продавати нові машини з ДВС після 2035 року.

Читайте також:  BMW готує серійний воднемобіль на базі кросовера X5

Його рішення викликало хвилю обурення як серед автовиробників, так і у нафтовиків, а також критику від партії республіканців. Противники рішення відзначили його зайву категоричність і додали, що вартість електрокарів занадто висока для більшості американців.