Авто

Дефіцит мікроелектроніки в автопромі триватиме до 2023 року

Авто

Глобальна нестача мікросхем в автопромі не припиниться навіть через рік, попередили керівники німецьких автомобільних компаній під час проходить в Мюнхені виставки IAA.

За оцінками аналітиків, галузі потрібно ще як мінімум 15-20 місяців, щоб подолати дефіцит напівпровідників, хоча в наступному році його вплив на виробництво має бути вже менш серйозним.

“Постачальники мікроелектроніки посилаються на структурні проблеми з попитом”, — розповів на Мюнхенському автосалоні в інтерв’ю виданню Automotive News глава концерну Daimler Ола Калленіус.

Читайте також:  Збірка Ford Mustang припинена через НП

Ситуація збережеться в 2022 році, але може стати менш напруженою в 2023 році, впевнений топ-менеджер. Глава концерну Volkswagen Герберт Дісс вважає, що в найближчі місяці і навіть роки ситуація з дефіцитом мікроелектроніки не нормалізується, оскільки напівпровідники як і раніше користуються величезним попитом по всьому світу і потреба в них буде тільки зростати.

“Інтернет речей зростає і для збільшення потужностей потрібен час. Ймовірно, це буде вузьким місцем в найближчі місяці і роки”, — зазначив він. За словами глави BMW Олівера Ципсе, проблеми з ланцюжком поставок збережуться в наступні 6-12 місяців.

Крім того, автовиробникам доводиться конкурувати за мікрочіпи з великими технологічними корпораціями на кшталт Apple, яка, за даними аналітиків, здатна заплатити виробникам напівпровідників більше, ніж автомобільні компанії.