Авто

Xiaomi викрили в плагіаті після публікації зображень майбутнього автомобіля

Xiaomi

Компанія Xiaomi вирішила підігріти інтерес до свого першого автомобіля. На початку вересня китайський виробник смартфонів та іншої електроніки створив підрозділ Xiaomi EV, який займеться розробкою і виробництвом «розумних» машин на електричній тязі.

А через кілька днів після цього в соцмережах Xiaomi з’явилися рендери якогось спортивного седана з логотипом MI. IT-гіганта викрили в плагіаті, так як ці зображення належать стартапу Weltmeister, а зображений на них концепт Maven.

Читайте також:  Вихід Tesla Roadster знову відкладений. Ілон Маск пояснив чому

Xiaomi спішно видалила зображення, проте журналісти встигли зробити скріншот публікації. Як повідомляють “Китайські автомобілі“, компанія поширила рендери, вважаючи їх фанатськими, і не перевірила, чи дійсно такий автомобіль існує. Користувачі соцмереж впізнали на зображеннях Weltmeister Maven: той же аеродинамічний кузов, висувні камери замість дзеркал і втоплені дверні ручки.

Єдиною відмінністю автомобіля на рендерах від оригінального Maven стали шильдики MI, які домалювали на капоті і на кормі. В іншому ж седан на 100 відсотків скопійований з шоукара Maven, представленого в 2020 році.

Електрокар, який в осяжному майбутньому повинен стати серійним, може проїжджати на одній зарядці до 800 кілометрів по циклу NEDC, і для нього був заявлений автопілот третього рівня.

Читайте також:  Дефіцит мікроелектроніки в автопромі триватиме до 2023 року

У самому Weltmeister не прокоментували ситуацію з плагіатом.

Що ж стосується Xiaomi, то компанія має намір створити автомобіль з четвертим рівнем автономності за шкалою SAE International, який має на увазі, що машина не вимагає втручання людини і може самостійно їхати, але тільки за заздалегідь заданим маршрутом. Над первістком марки працюють 300 співробітників, а статутний капітал Xiaomi EV становить 10 мільярдів юанів, або 1,55 мільярда доларів.