Технології

Проект ідеального міста майбутнього [ВІДЕО]

Telosa

У США планується будівництво нового міста-утопії. Телоса (Telosa) розміститься в пустелі, займе площу 60,7 тисячі гектарів і стане домом для 5 мільйонів чоловік в найближчі 40 років.

Ідея створення міста майбутнього належить американському бізнесменові Марку Лору, засновнику Jet.com, а реалізація довірена данському архітектору Б’ярке Інгельс.

Статуру зведуть на заході США прямо в пустелі, а крім турботи про екологію творець хоче зробити місто чистим, безпечним і високотехнологічним. Спочатку кількість жителів буде стартувати з 50 тисяч, але вже через 40 років населення має збільшитися до 5 мільйонів.

Читайте також:  Навушники для смартфона стали причиною смерті власника

«У нас є шанс продемонструвати нову модель суспільства, що пропонує людям більш високу якість життя і більше можливостей. Дивлячись у майбутнє на 30 років, я уявляю собі, що місто стане зразком для всього світу і приводом пишатися для всіх, хто там живе», — заявляє Марк Лор.

Статуру планують розділити на кілька районів, а щільність населення виявиться приблизно дорівнює показникам Сан-Франциско. Будівлі зведуть з екологічно чистих матеріалів, Фасади закриють рослинами, а по дорогах буде колесити автономний транспорт. Центральна частина з парком і вежею отримає назву «Еквітізм». На вершині вежі розмістять оглядовий майданчик. Ця будівля стане маяком для міста і буде видно здалеку.

Читайте також:  iPhone X пережив падіння з літака з висоти 3,5 км

Марк Лор очікує, що в місто на постійне місце проживання з’їдуться всі, хто поділяє ідеї еквітизму. Для довідки: еквітизм сповідує ідеї, протилежні капіталізму. У цій соціально-економічній моделі прибуток від продажу виробленого продукту на демократичній основі розподіляє співтовариство працівників: зарплату видають співробітникам, а керівництву — компенсацію. Оскільки багато хто вважає ідеї еквітизму нереальними, місто заздалегідь охрестили утопією.