Авто

Черга на новий Land Cruiser розтягнулася більш ніж на чотири роки

Toyota Land Cruiser 300

Не секрет, що Toyota Land Cruiser 300 користується воістину ажіотажним попитом по всьому світу: буквально після початку прийому замовлень черга на позашляховик вже розтягнулася на цілий рік.

Наприклад, в Японії на позашляховик нового покоління тільки за перший місяць Toyota зібрала більше 22 тисяч замовлень. А глобальний дефіцит напівпровідників, з яким зіткнувся буквально кожен автовиробник, серйозно погіршив ситуацію.

Як повідомляє видання Best Car Web з посиланням на власні джерела в компанії Toyota, термін очікування Land Cruiser 300 вже досяг чотирьох років — виконати всі замовлення швидше просто не дозволять виробничі потужності.

Читайте також:  Nissan створить компактний електричний пікап

Більш того, 90% всіх заявок припадає на топові версії ZX і GR Sport, яким потрібно ще більше мікрочіпів, ніж більш доступним модифікаціям.

Через брак напівпровідників Тойоті вже довелося скоротити обсяг випуску на 40 відсотків. Деякі країни навіть ще не починали отримувати клієнтські позашляховики і поки мають лише демонстраційні екземпляри.

Влітку стало відомо, що через сенсаційний попит Toyota навіть заборонила щасливим власникам Land Cruiser перепродувати його. У цього рішення було дві причини: по-перше, позашляховики можуть потрапити «не в ті руки» і зіпсувати імідж компанії, а по-друге, це свого роду захист від спекулянтів.

Читайте також:  У BMW 1 серії з'явилася «стрітрейсерська» версія

Японський підрозділ Тойоти змушувало покупців підписувати спеціальну угоду, що підтверджує, що Land Cruiser 300 не буде перепроданий. Ці умови діятимуть принаймні рік. Якщо клієнт порушить договір, його внесуть до чорного списку.