Суспільство

У світі мінімум COVID-заражень за два місяці

COVID-19

За сім днів жертвами пандемії стали близько 58 тисяч осіб – це на 12 тисяч менше, ніж за попередній аналогічний період.

Цього тижня кількість випадків зараження коронавірусом COVID-19 в світі зросла майже на 4 млн. Це майже на 500 тисяч менше, ніж тижнем раніше, і мінімум з середини липня, повідомляє ТАСС в неділю, 12 липня.

Зазначено, що зменшилася і смертність: за сім днів жертвами пандемії стали близько 58 тисяч осіб – це на 12 тисяч менше, ніж за попередній аналогічний період, і відповідає показникам кінця червня.

Як зазначила експерт ВООЗ Марія ван Керкхове, захворюваність на COVID-19 в світі вийшла на плато, але “на досить високому рівні”, і ситуація різниться в залежності від регіону.

Нова хвиля епідемії триває в Північній Америці – на частку США припала чверть усіх нових випадків зараження в світі за тиждень. Зараз кількість хворих в країні, де два місяці тому виявляли не більше 20 тисяч інфікованих в добу, щодня зростає на 160-180 тисяч, а смертність повернулася до показників початку року – в четвер кількість смертей від коронавірусу вперше з лютого перевищила 2 тисячі за день.

Читайте також:  Ляшко: COVID-19 стає "пандемією нещеплених"

У Канаді в абсолютному вираженні показники не такі високі – там виявляють більше 4 тисяч інфікованих в добу, що відповідає рівню середини травня. Однак за сім днів захворюваність в країні зросла на 10%.

У Західній Європі в серпні в цілому ситуація дещо стабілізувалася: у Франції захворюваність знизилася в півтора рази, до 13 тисяч випадків у день, а в Іспанії – вшестеро, до 6 тисяч.

Але в Великобританії і Німеччині спалахи тривають: в першій кількість виявлених випадків з початку серпня зросла майже вдвічі, до 37 тисяч у день, а в другій – вшестеро, до 12 тисяч.

Читайте також:  В Ізраїлі заговорили про колективний імунітет від COVID

Чергова хвиля епідемії прийшла в Східну Європу: в Чехії темпи поширення інфекції зросли в півтора рази, в Україні – майже вчетверо, а в Польщі – вп’ятеро. Разом з тим в цих країнах набагато менше хворих, ніж у західноєвропейських: в Польщі і Чехії йдеться про сотні нових випадків у день, а в Україні – про кілька тисяч.

Смертність в Європі різко зросла – в великих країнах щодня вмирають сотні людей. Проте, це в десятки разів менше, ніж минулої осені, коли європейські держави зіткнулися з другою хвилею пандемії.

Нову хвилю епідемії вдалося придушити в більшості країн Азії. В Індонезії, де в липні реєстрували понад 50 тис. випадків зараження в день, захворюваність впала в десять разів, а смертність – в чотири, до 500 летальних випадків на добу.

Однак в сусідніх країнах Південно-Східної Азії спалах триває: на Філіппінах реєструють вже більш як 22 тисячі осіб, які заразилися в день (для держави це максимум з початку пандемії), а в Малайзії – і досі близько 20 тисяч. І якщо на Філіппінах смертність за тиждень знизилася на 15%, до 140 летальних випадків на добу, то в Малайзії вона залишається на піку – щодня там вмирають приблизно 350 інфікованих.

Читайте також:  МОЗ пропонує зменшити період між щепленнями

В Індії, де ситуація трохи погіршилася тиждень тому, кількість виявлених на добу випадків зараження знову знизилася до 35 тисяч, а реєстрованих смертей – до менш як 350. Це на порядок менше, ніж навесні.

В Ірані захворюваність за сім днів скоротилася відразу на 20%, але високою залишається смертність – щодня реєструють близько 550 летальних випадків (хоча ще тиждень тому показник перевищував 650). У Туреччині при цьому є ознаки нового спалаху: якщо в кінці серпня там виявляли близько 17 тисяч хворих на добу, то зараз – 23,5 тисяч.